Головна » 2018 » Лютий » 28 » Пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується
22:18
Пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується

Минуло чотири роки. Чори роки важких втрат, болю і випробувань. Минуло чотири роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя. Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу назавжди. Вся Україна і весь світ стали свідками холодної жорстокості катів і щирого, чистого, світлого, відчайдушного пориву повстанців – людей з дерев’яними щитами, які гинули від снайперських куль професійних вбивць. Такою є ціна нашої свободи. Кривава жертва мирних людей, принесена на жертовник заради майбутніх поколінь. Небесна Сотня – це найсвятіший образ новітньої України.

Саме цим подіям та цим Людям був присвячений захід, який пройшов сьогодні, 21 лютого 2018 року,  в Аджамській школі (педагог-організатор Негода О.І.; музичний супровід - Морозов С.О.). Цьогоріч захід був надзвичайно трепетним. До нашої школи завітав гість, якого ми дуже довго чекали, - це громадський активіст, учасник Революції Гідності, друг загиблого Героя Віктора Чміленка, хлібороб, Олексій Цокалов. Разом з ним завітали до нас: директор ГО"Центральноукраїнський антикорупційний офіс" Андрій Лаврусь та шеф-редактор інформаційного порталу "Гречка" Валерій Лебідь. Також присутніми були: наш сільський голова Тетяна Зайченко, волонтер села Наталія Іваніна, бібліотекар сільської бібліотеки Лідія Ярошенко.

Зі сльозами на очах Олексій Степанович розповідав про свого товариша Віктора Чміленка, згадував їхні спільні пригоди, а також про те, як створювалася документальна стрічка "Чміль". Не оминув гість і спогадів про блаженнійшого Любомира Гузара. Найбільше вразив присутніх спогад про благословіння на посмішку, яким поділився і з нами: "Частіше поміхайтеся один одному! Не насміхайтесь, а саме посміхайтесь!". Наприкінці свого виступу пан Олексій подарував для учнів школи диск гурту "Широкий лан", на якому зібрані пісні на вірші Т.Г.Шевченка, які надихали і надихають українців на боротьбу.

Андрій Лаврусь у своєму виступі звернувся до молоді, яка є майбутнім нашої держави. Згадував власні історії, пов'язані з Помаранчевою революцією, коли він ще був школярем, як вже тоді відчував себе рушієм у цій державі. 

У свою чергу учні школи з величезним трепетом читали рядки про ті страшні, але водночас героїчні події. У пам’ять людей, які розбудили в українцях сплячий генетичний код патріота, звучали зворушливі пісні.

Президент школи Єлизавета Єрещенко разом із сільським головою Тетяною Зайченко вручили гостям пам'ятні символи с.Аджамки - прапорці та нагрудні знаки з гербом. Прем'єр-міністр школи Вадим Виризуб вручив Олексію Цокалову власноруч вирізьблений Герб нашої держави.

Глибокий слід залишила ця зустріч у душі кожного присутнього. Вона була надзвичайно емоційною теплою, по-родинному щирою. Ми повинні пам'ятати події Революції Гідності та берегти в своїх серцях спогади про тих людей, які полягли за наше світле майбутнє в лютому 2014 року. Ми не маємо права зрадити їх ідеї, ЩОБ ЇХНЯ ЖЕРТВА НЕ БУЛА МАРНОЮ…

Переглядів: 175 | Додав: adzhamskaschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar